GenelSuriye Düşmanları

Abbas güçleri mahkeme kararına rağmen Hamas liderlerini serbest bırakmadı

Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik birimi dün akşam (29 Ocak Salı) El-Halil’e bağlı Beyt Ula beldesinden Hamas liderleri Şeyh Hammad El-Umle ve Enver Harb’i serbest bırakmayı reddetti.

El-Umle ve Harb ailelerinden edinilen bilgiye göre, Koruyucu Güvenlik birimi yargıcın Şeyh Hammad El-Umle ve Enver Harb hakkında verdiği Salı sabahı derhal serbest bırakılmaları kararını sorgulamalarının tamamlanmadığı bahanesiyle yerine getirmekten kaçındı.

Aileler, Koruyucu Güvenlik biriminin yargılama sırasında kendilerini saatlerce beklettiğini, olayda bir yanlış anlaşılma olduğunu ve El-Umle ile Harb’in birkaç saat içinde serbest bırakılacaklarını söyleyerek oyaladığını ve sonunda her iki lideri de serbest bırakmadığını bildirdi.

Bu arada, Şeyh Hammad El-Umle ve Enver Harb’in El-Halil vilayetinin önde gelen isimlerinden oldukları ve 2005 seçimlerinden sonra Beyt Ula’da belediye başkanlığı yaptıkları belirtildi.

El-Umle ve Harb aileleri, insan hakları örgütlerine çağrıda bulunarak, Filistin Özerk Yönetimi’ne ve Koruyucu Güvenlik birimine baskı yapılmasını ve Koruyucu Güvenlik biriminin mahkeme kararına uymasının sağlanmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı