GenelSuriye Düşmanları

Abbas güçleri ve işgal askerleri 4 Filistinli vatandaşı tutukladı

Filistin halkına karşı baskı ve sindirme operasyonlarına devam eden işgal güçleri dün akşam El-Halil şehrinin güneyinde bulunan El-Fahs bölgesinde Cibril ve Musab Abdulazim kardeşleri tutukladı.

Tutuklu kardeşlerin ailesi verdiği bilgide, işgal güçlerinden kalabalık bir grubun eve baskın yapıp arama yaptıktan sonra iki genci gözaltına aldığını belirtti.

İşgal güçleri gibi Siyonist gaspçılardan bir grup da El-Halil şehrinin doğusunda buluna Vadi’l-Hısn bölgesindeki evlerine dönen Filistinli aileye saldırdı.

Saldırıya uğrayan Filistinli aile verdiği bilgide, evlerine dönerken gaspçıların saldırısına uğradıklarını, gaspçıların beraberlerinde getirdikleri sıvı bir maddeyi babasına ve kız kardeşlerine refakat eden Muhammed İsham Ebu Mette’nin yüzüne ve gözlerine sıktıklarını, saldırının ardından bölgeye gelen işgal askerlerinin gaspçıları engelleyeceğine saldırıya uğrayan genci tutukladığını kaydetti.

Diğer taraftan işgal ordusunun öncü gücü gibi çalışan ve bütün gücünü direnişi tasfiye etmeye adayan Abbas’a bağlı güçlerin Hamas Hareketi’nin lider ve mensuplarına karşı baskıları, tutuklama ve ifadeye çağırma zulmü de devam ediyor.
Nablus ve El-Halil şehirlerinde baskı ve saldırılarına devam eden Koruyucu Güvenlik isimli Abbas’a bağlı çeteler iki Hamas mensubunu tutukladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı