GenelSuriye Düşmanları

ABD, Katar ve Türkiye yönetimleri Suriye halkının düşmanlarıdır

Suriye enformasyon Bakanı Adnan Mahmut Hindistanlı heyetle bir araya gelerek; günümüzde kamuoyu vizyonunun belirlenmesinde medyanın önemini belirtti.

Suriye’nin tanık olduğu olaylarda medyanın dengeli ve objektif davranmasının gereğini belirten Mahmut; bilginin aktarılmasında profesyonellik ve meslek ahlakına vurgu yaptı.

Bakan Mahmut; Hindistan’ın Suriye’nin içişlerine yönelik herhangi bir müdahaleye karşı tutumunu överken, Suriye’nin kapsamlı reform sürecini sürdürme ve krizden daha güçlü bir şekilde çıkma azminde olduğunu belirtti.

Reform sürecine eş zamanlı olarak ordu ve güvenlik güçlerinin yanı sıra masum sivil vatandaşların canlarını barbarca hedef alan, kamu ve özel mülklere saldıran, devletin yapısını ve hizmet kurumlarını sabote etmeyen silahlı terör gruplarına karşı koyma ve güvenlik-istikrarı sağlama çabalarının da süreceğine vurgu yapan Mahmut; vatan ve vatandaşların güvenliğini sağlamanın sadece ve sadece Suriye devletinin sorumluluğunda düştüğünün altını çizdi.

Enformasyon Bakanı Mahmut ABD, Katar ve Türkiye gibi Suriye halkının düşmanları olan ülkelerin asıl hedeflerinin Suriye halkına insani yardım sağlamak yada akan Suriyeli kanları durdurmak değil de asıl amaçlarının Suriye’nin misyonunu ve hegemonyaya karşı tutumlarını baltalamak olduğunu söyledi.

Yeni anayasa taslağı referandumu konusunda ise Mahmut; Şam’da bulunan 90 medya kurumuna ilaveten Arap ve yabancı 100’den fazla medya kurumunun yanı sıra siyasi ve kanuni şahsiyetlerin referandum sürecini farklı bölgelerde ve merkezlerde izleyeceklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı