GenelSuriye Düşmanları

ABD Koalisyonu Deyruzzur’da kimyasal silah deposunu vurdu yüzlerce sivil öldü

Suriye ordusundan yapılan açıklamada, ABD öncülüğündeki sözde IŞİD karşıtı koalisyon güçlerinin, Deyruzzur kentindeki bir kimyasal silah deposuna yönelik saldırısında aralarında çocukların da olduğu yüzlerce sivilin hayatını kaybettiği belirtildi.

İRİB haber ajansının verdiği habere göre, Suriye Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, IŞİD ve Nusra Cephesi başta olmak üzere terörist grupların kimyasal silaha sahip olduğunu, bazı ülkelerin yardımı yüzünden teröristlerin bu tür silahları taşıma ve depolama gücüne sahip olduklarını belirtti.

Suriye Genelkurmay Başkanlığı, uluslararası koalisyon güçlerinin çarşamba günü, Deyruzzur kentindeki bir kimyasal silah deposuna saldırı düzenlediğini açıkladı.

IŞİD’e ait merkezler ve kimyasal silahların depolandığı bir binaya yönelik operasyonda, aralarında çocukların da olduğu yüzlerce sivilin öldüğü belirtildi. Açıklamada, bu durumun teröristlerin elinde kimyasal silah olduğunun bir kanıtı olduğu kaydedildi.

Söz konusu açıklama, ABD ve müttefiklerinin, Suriye ordusunu İdlib’de kimyasal saldırı düzenlemek suçlamasının ardından geldi. Bu suçlamanın ardından ABD, Humus kenti yakınlarındaki Şayrat hava üssüne Tomahawk füzeleriyle saldırı düzenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu