GenelSuriye Dostları

ABD menşeli komplolar Suudi Arabistan’ın eliyle uygulanıyor

İran’ın İslam dünyasında büyük bir güç olduğunu ifade eden Tahran Cuma Hatibi, Cevevre-2 konferansının İran olmaksızın yenileceğini ifade etti.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı Ayetullah Ahmed Hatemi’nin imamlığında eda olundu.

Aytullah Hatemi, ikinci hutbesinde İran halkının muharrem ve safer aylarında düzenlenen yas törenlerine coşkulu şekilde katılmasını takdir etti.

Hutbesinin başka bir bölümünde Suriye konulu Cenevre-2 konferansına işaret eden Tahran Cuma Hatibi, İran’ın ABD baskısı dolayısıyla Cenevre-2 konferansına davet edilmediğini, halbuki İran’ın Suriye meselesi dolayısıyla düzenlenecek bu toplantıya ihtiyacı olmadığını, İran olmaksızın bu konferansın yenileceğini ve hiçbir yere varamayacağını söyledi.

Ayetullah Hatemi, İran’ın dünya çapında ve İslam dünyasında büyük bir güç olduğunun altını çizerek, İran’ın tutumunun mantığa dayalı olduğu için emperyalist dünyanın ona karşı geldiğini dile getirdi.

Hutbesinin devamında bölge ve komşu ülkelerin meselelerine işaret eden Ayetullah Ahmed Hatemi, her gün Suriye’deki tekfiri gruplar tarafından bir süre cinayet işlendiğini, aynı gruplar tarafından Lübnan ve Irak’ta da terörist saldırılar düzenlendiğini hatırlattı.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, terörist eylemlerinin kaynağının Amerika olduğunu kaydederek, ABD menşeli komploların Suudi Arabistan’ın eliyle uygulandığını belirttii.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu