GenelSuriye Düşmanları

ABD, Suriye karşıtı psikolojik savaşını yoğunlaştırdı

ABD Dışişleri Bakanı Suriye’ye askeri müdahalenin mümkün olmadığını söylediyse de, kimi kaynaklar Suriye’ye karşı psikolojik savaşın devamı olarak Amerikan Ordusunun müdahaleyi incelemekte olduğunu belirttiler.

Bir süre önce bazı kaynaklar ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un, ABD’nin Suriye’ye askeri müdahalede bulunması konusunda ısrar eden Katar Dışişleri Hamed Bin Casim’e cevap olarak, mevcut şartlarda bunun mümkün olmadığını ve ABD’nin bu konuda sadece böyle bir şey yapacakmış gibi göstermekten öte bir imkanı kalmadığını ifade ettiğini duyurmuşlardı.

Clinton’un bu itirafının ifşa edilmesinden birkaç gün sonra dün Amerikalı bazı yetkililer, ABD Ordusunun halihazırda Suriye’ye askeri müdahale konusunu incelemekte olduğunu iddia ettiler.

Amerikalı yetkililerden bazıları, Amerikan Ordusunun halen, seçeneklerden biri olarak Suriye’ye müdahale konusunda ne ölçüde imkanları olduğunu inceleyip değerlendirmek üzere çalışmalar başlattığını ileri sürdüler.

CNN kanalı da bu haberi verirken Amerikalı yetkililerin ilk defa Suriye’ye askeri müdahale konusundan söz ettiklerini hatırlattı.

Uzmanlar, ABD’nin özellikle son günlerde Suriye’yle ilgili planların hep başarısız kalması nedeniyle psikolojik savaşını yoğunlaştırdığını düşünüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu