GenelSuriye Dostları

ABD Suriye yönetiminin devrilmesi umudunu yitirmiştir

İran Meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı, askeri yolla Suriye yönetiminin devrilmesi planının yenilgiye uğramasının, Washington yönetimini Suriye krizini siyasi yollarla çözmeye ittiğini söyledi.

İran Meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alattin Brucerdi dün İslami Şura meclisi Haber ajansına yaptığı açıklamada, Amerika’nın Suriye karşıtı siyasetlerine temasla, Amerika’nın askeri yollarla Suriye yönetimini devirmekten umudunu keserek, Suriye krizinin çözümlenmesi için siyasi yollara yöneldiğini belirtti.

İran Meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı, Amerika’nın Afganistan ve Irak’taki askeri planlarının yenilgiye uğramasının, ABD’nin Suriye meselesine daha gerçekçi yaklaşmasına sebep olduğunu belirtti.

Fransa istihbarat birimleri son günlerde bu ülke hükümetine sundukları bir raporda, Amerika’nın Suriye yönetimini askeri yollarla devirmeye olan tüm umutlarını yitirmesi ardından Suriye kriziyle ilgili siyasi çözüm yollarına yöneldiğini bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı