Genel

ABD ve dünyada koronavirüs salgını giderek artıyor

Corona virüs dünya genelinde can almaya devam ederken Amerika’da sözkonusu salgına yakalananların sayısının 106’ya yükseldiği bildirildi.

Dünya genelinde vaka sayısı 90 bine yaklaşırken, 3 bini aşkın kişi corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. ABD ve İtalya’da Corona virüs bilançosu artıyor. ABD’de 6’ya ve İtalya’da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 79’a yükseldi. Suudi Arabistan, Senegal, Tunus, Portekiz ve Ürdün’de ilk kez Covid-19 vakaları tespit edildi.

Yetkililer, halka yönelik salgın riskinin düşük olduğunu belirtirken, New York’ta salgına karşı önlem almak isteyenler, su, konserve gıda,tuvalet kağıdı gibi temel ihtiyaç malzemeleri için marketlere hücum etti.

İtalya’da ilk olarak 21 Şubat Cuma günü ortaya çıkan Covid-19, hızla yayılmaya ve can almaya devam ederken, İtalya’da hastalığın bulaştığı kişi sayısının 1835’e çıktığı bildiriliyor.

Bununla birlikte, Tunus,  Suudi Arabistan ve Ürdün sağlık bakanlıkları da ülkede ilk kez koronavirüs tespit edildiğini duyurdu.Avrupa’da İtalya’nın ardından en çok vaka görülen ülkelerden Almanya’da coronavirüs bulaşan kişi sayısı 150’ye, Fransa’da ise 130’a yükseldi. 

İran’da virüs nedeniyle ölü sayısı 77’ye çıkarken , , vaka sayısı 1501’e yükseldi.Katar’da tespit edilen kişi sayısı Katar’da 3’e yükseldi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu