GenelSuriye Düşmanları

ABD’den, Suriyeli muhaliflere yardım

ABD dışişleri bakanı Hillary Clinton, Hırvatistan ziyaretinde, Suriyeli muhaliflere yardımların süreceğine bir kez daha vurgu yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton “Suriyeli mültecilere kapılarını açan ülkelerde yaşanan insani krizlere destek vermemiz, Suriye’deki şiddete karşı durmamız ve bu ülkedeki siyasi değişimi başlatmamız gereğini vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

Suriye’deki muhalefet temsilcilerin de Birleşmiş Milletler’de (BM) temsil edilmesi gerektiğini ifade eden Clinton, ” Suriye’de bulunan çoğu insan yakın geleceği ve yarınından bile endişelidir. Bu yüzden orada her şeyin tek taraflı olmaması için bu ülkede güçlü muhalefetin de bulunması gerekmektedir” diye konuştu.

Hatırlanacağı gibi Clinton New York’ta Suriye’nin dostları konferansında da, ABD’nin muhaliflere 45 milyon dolar mali yardım yapacağını söylemişti. ABD hükümeti daha önce de, silahlı Suriye muhaliflerine 25 milyon dolar mali yardımda bulunmuştu.

Suriyeli muhalifler şimdiye kadar ABD, İngiltere ve bazı Arap ülkelerinden aldıkları silah ve mali yardımlarla, ülkede kaos ortamı oluşturulmuş ve bu olaylarda binlerce sivil hayatını yitirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu