Suriye Düşmanları

ABD’li senatör Sanders: ABD’de 500 bin kişi cadde ve sokaklarda uyuyor

ABD’de Demokrat Parti başkanlık aday adaylığı yarışından çekilen Vermont Senatörü Bernie Sanders, milyonlarca Amerikalının sağlık sigortasının olmadığını belirterek, ’40 milyondan fazla Amerikalı fakirlik çizgisinde ve 500 bin kişi de cadde ve sokaklarda uyuyor’ dedi.

Sanders, Trump yönetimini sert dille eleştirdiği açıklamasında, Amerikan halkının artık geriye bakamayacağını belirterek, Amerikan hükümetinin korona virüs ile mücadelede sınıfta kaldığını belirtti ve ”Amerikan halkı, yalnızca kendini düşünen bencil bir cumhurbaşkanından dolayı çok zor durumda ama bu kişi korona ile mücadele etmek yerine başkalarını suçlamaya çalışarak kendi suçunun üstünü örtme çabasındadır’ dedi.

Sanders, Amerika’nın korona virüs ile birlikte iktisadi açıdan da çok zor bir sürece girdiğini ve onmilyonlarca Amerikalının işsiz kaldığını belirterek, onmilyonlarca Amerikalının şimdi ayın sonunu nasıl getirecekleri düşüncesi ve kaygısında olduklarını bildirdi.

Amerikan çalışma bakanlığının verilerine göre son zamanlarda Amerika’da işsizlik maaşı için başvuranların sayısı 36 milyonu geçmiştir.

Bu arada korana virüs ile birlikte Amerika’da binlerce şirket ve fabrika kapantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu