GenelSuriye Düşmanları

ABD’nin Suriye basınına yaptırım kararı düşmanlığını yansıtıyor

Suriye Enformasyon Bakanı Adnan Mahmut, ABD yönetiminin Suriye Radyo ve Televizyon Kurumuna uyguladığı yaptırımları Suriye halkının sesini duyuran, çıkar ve emellerini yansıtan ve medya yalanlarını açığa çıkaran ulusal bir basın kurumuna yönelik düşmanca bir tutum olarak nitelendirdi.

Bakan Mahmut bugün verdiği demeçte, ABD’nin tek taraflı perspektifini yansıtan bu kararın halkın çıkarlarına hizmet eden yüce medya mesajının ulaştırılmasını engelleyemeyeceğini, aksine ulusal medya ailesinin Suriye’ye yönelik histerik medya savaşıyla mücadele azim ve kararlığını arttıracağını söyledi.

ABD’nin bu kararla basın özgürlüklerini destekleme ve ifade özgülüğünü savunma yönündeki iddialarını çürüttüğüne dikkat çekerek kararın aynı zamanda ABD yönetimi ve bölgedeki maşalarının silahlı grupların Suriye halkı, kurumları, ekonomik ve sosyal altyapısına yönelik terörünü desteklediğinin kanıtı olduğunu kaydetti.

Enformasyon Bakanı, ABD’nin yaptırım kararının ulusal medyamızın siyasi çoğulculuk ve çok sesli medya aşamasına doğru yönelmesi, görevini güvenilirlikle yerine getirmesi ve kamuoyunun ulusal ve milli davalara desteğini kazanmasıyla eş zamanlı geldiğine vurgu yaptı.

Bakan Mahmut, “Radyo ve Televizyon Kurumuna yönelik bu icraatı ABD, Avrupa Birliği ve dünyadaki tüm demokrasi basın ve ifade özgürlük savunucularının önüne koyuyor ve ABD’nin bu düşmanca kararını karşı tutumlarını sorguluyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı