GenelSuriye Dostları

ABD’nin Suriye planları yenilgiye uğradı

İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı’nın Kültür İşleri Yardımcısı, Suriye’de Amerika ve müttefiklerinin planlarının yenilgiye uğradığını söyledi.

MHA’nın bildirdiği habere göre İslami İran Genelkurmay Başkanı’nın Kültür İşleri Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, Suriye’de Amerika ve müttefiklerinin planlarının yenilgiye uğradığının bugün açık bir şekilde görüldüğünü zira düşmanların Suriye ve direniş cephesi aleyhinde darbe indirmeci siyasetlerinin ters tepkiye neden olduğunu söyledi.

Tuğgeneral Cezayiri, dış güçlerin Suriye’ye yönelik müdahalelerini kınarken, Amerikalı yetkililerin, Suriye’de iktidarın devrilmesine dair açıklamalarının küstahça olduğunu zira Amerika ve müttefiklerinin Suriye ile direniş cephesine darbe indirmeye dayalı şeytanı planlarının yenilgiye mahkûm olduğunu dile getirdi.

İslami İran’ın direnişe destek verdiğine de temas eden Cezayiri, direnişin bugün düşmanlara karşı kendini savunacak güçte olduğunu ve hatta düşmanlara ağır darbe indirecek konumda bulunduğunu söyledi.

Suriye düşmanlarının sivilleri öldürmekle sonuçlanan askeri saldırı ve terörist yollarla kendi şom emellerine ulaşmak istediklerinin görüldüğünü belirten Tuğgeneral Cezayiri, ama İran’ın onların aksine Suriye’nin içişlerine yönelik her türlü müdahaleye karşı çıktığını ve bu ülkenin halkı ve devletine de, sorunun barışçı yollarla hallolması için yardımcı olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı