GenelSuriye Düşmanları

ABD’nin tarihi, teröristlere verdiği destekle doludur

Slovakya’nın Nitra Üniversitesinden Profesör Yuri Lazar Tasik, maruz kaldığı açık komployla mücadelesinde Suriye’yle dayanışmasını dile getirerek ABD tarihinin hegemonyası ve emellerinin karşısında duran ülkelerin ulusal birliğini vurmak için teröristlere verdiği destekle dolu olduğunu belirtti.

Slovak Profesör SANA’ya verdiği demeçte, uydu kanallarının Suriye’de yaşanan gerçekleri çarpıtmak amacıyla ABD’nin yönetiminde yürüttükleri basın dezenformasyon kampanyasını şiddetle eleştirerek geçen ay Şam’da meydana gelen terör eylemini ve silahlı terör gruplarının ülkede istikrar ve güvenliği sarsmak için gerçekleştirdikleri tüm eylemleri kınadı.

Geçen ay Suriye’ye düzenlediği gezinin Suriye halkının ABD planlarını başarısızlığa uğratma gücüne inanmasını sağladığını belirten Profesör, Suriye yönetiminin gündeme getirdiği reform programına verilen halk desteğine dikkat çekti.

Profesör Tasik, Suriye’yi, köklü tarihini ve uygarlığını çok beğendiğini ve yeniden ziyaret etmek istediğini bildirerek Suriye’ye istikrar ve refah temenni etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı