Suriye Düşmanları

ABD’nin zırhlı araçları Suriye’nin petrol sahasına girdi

ABD işgal güçlerine ait beş zırhlı aracın Irak sınırını geçerek, Suriye’nin Haseke eyaletinin güneyinde yer alan Şadadi bölgesinin Cebse petrol sahasına girdiği bildirildi.

Sputnik haber ajansının raporuna göre, ABD terör orusuna bağlık askerler Cebse petrol sahasına girdikten sonra Kebibe, Guna ve Huveyziye istasyonlarında yer alan petrol ve doğal gaz sahalarında devriyeye başladı.

Söz konusu askeri konvoyun bölgedeki petrol kuyularını İHA yardımıyla görüntüledikten sonra hızla Irak topraklarına geri döndüğü belirtildi.

Raporda ABD terör ordusuna ait bir kargo uçağı Haseke’nin kuzeyinde Tel Bider sitesinin yakınında illegal olarak kurulan Kesret hava üssüne indiği ve üç saat bekledikten sonra bilinmeyen bir noktaya doğru havalandığı kaydedildi.

Bu uçak, son 48 saatte Kesrek hava üssüne iniş yapan ikinci ABD uçağı sayılıyor.

Amerika terör ordunun Fırat’ın doğusunda, Cezire bölgesinde illegal askeri vardığını arttırma çabaları, YPG örgütüne yeni eğitim kursları ve mali teşviklerini ve maaşların arttırması ile birlikte yürütülüyor.

ABD Başkanı Donald Trump 2019 yılında Suriye’deki askerlerini geri çekeceğini açıkladı, ancak bu kararını asker sayısını azaltma kararına çevirdi. Yeni kararda Suriye topraklarına illegal olarak giriş yapan 600 Amerikalı terörist askerin Suriye devletine ait petrol sahalarını işgal etmeyi sürdürmeleri kararlaştırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu