GenelYemen Gerçekleri

Abdulmalik Bedreddin el Husi: ABD Yemen’de savaşı sürdürmekten yana

Yemen Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri Amerika’nın Yemen’de savaşı sürdürmekten yana olduğunu belirterek, Yemen halkının zafere ulaşmak ve ABD’nin sultasından kurtulmak için direttiklerini kaydetti.

Ensarullah Genel sekreteri Abdulmalik Bedreddin el Husi dün televizyondan yaptığı açıklamada, Yemen halkının direniş meydanlarındaki geniş varlığının, bir milletin kahramanlıkları ve kararlılığının göstergesi olduğunu belirterek, halkın tecavüz ve saldırıların beşinci yılında başarılı direnişinin, saldırganların yenilgisine neden olduğunu kaydetti.

Ensarullah genel sekreteri açıklamasında ayrıca, saldırgan Suudi koalisyonun Yemen’e yönelik saldırılarının süresinin uzamasının halkın sebat ve direnişinde hiç bir etkisinin olmadığını düşmanın saldırganlığa dayalı isteklerinin onların yenilgisiyle sonuçlandığını belirtti.

el Husi, Yemen halkının girişim ve direnişinin yasal ve kanuni olduğunu, saldırgan suudi koalisyonun girişimi ise Yemen’in içişlerine müdahale sayıldığını vurguladı.

Yemenli yetkili açıklamasının devamında ayrıca, Suudi rejiminin Yemen halkına saygılı davranması ve şeytani planlardan el çekmesi gerektiğini kabul etmesi gerektiğini belirtti.

Yemen ordusunun saldırgan güçlerle mücadele gücüne sahip olduğuna da değinen El Husi, “gerektiği zaman füzelerimiz Riyad, Abudabi ve onların en önemli ve hassas noktalarını hedef alabilir” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu