Yemen Gerçekleri

Abdulmelik Husi: Arabistan, kutsal İslami mekanlara yönelik komplo kuruyor

Yemen Ensarullah hareketi lideri Abdulmalik Bedreddin El-Husi, Suudilerin Yemen ordusu ve halk güçlerinin Mekke’yi balistik füzelerle hedef aldığı yönündeki iddiasını büyük yalan niteledi.

İRNA’nın bildirdiğine göre Yemen Ensarullah hareketi lideri Abdülmalik Bedreddin Elhusi Salı günü yaptığı açıklamada, Amerika, İsrail rejimi, IŞİD ve tekfirci grupların kutsal mekanlar için bir tehdit olduğunu kaydederek, Suud rejiminin Amerika’nın en yakın müttefiklerinden biri olarak Kutsal mekanları kendi siyasi hedeflerine malzeme yaptığını ve böylece İslami Kutsal mekanlara önem vermediğini ispatladığını vurguladı.

Öte yandan Ensarullah sözcüsü Muhammed Abdüsselam da yaptığı açıklamada, Suud rejiminin söz konusu iddiasının Riyad’ın Yemen bataklığından çıkmak için boş çabası şeklinde niteleyerek, siviller ve kutsal mekanların hedef alınmasının Yemen ordusu ve halk güçlerinin inancına aykırı olduğunu vurguladı.

Arabistan’ın Akaz gazetesi geçen Pazartesi günü Suudi Veliahtten naklen Ensarullah’ın Mekke’yi balistik füzelerle hedef aldığını bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı