Yemen Gerçekleri

Abdulmelik Husi: Suudi koalisyonun cinayetleri, Yemen halkının iradesine zarar veremez

Yemen Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri Abdulmelik el Husi yaptığı açıklamada, Suudi koalisyonun art arda işledikleri cinayetlerinin Yemen halkının iradesine hiç bir şekilde zarar veremeyeceği gibi, aksine onları düşmanla mücadelede daha da kararlı kıldığını belirtti.

İRNA’nın haberine göre, Abdulmelik El Husi açıklamasında,  ayrıca Suudi koalisyonun dünyanın en kötü cinayet karnesine sahip olduğunu belirtirken, saldırgan Suudi koalisyonun Perşembe günü Sana’da sivil insanları hedef almasının da saldırganların mahiyetinin göstergesi olduğunu kaydetti.

El Husi açıklamasında ayrıca, Suudi koalisyonun en başından beri Yemen halkına karşı hasmane girişimiyle kadın, çocuk  ve sivilleri hedef aldığını belirtti.

Bilindiği gibi, Suudi savaş uçakları perşembe günü Yemen’in başkenti Sana’yı bombaladı. Sözkonusu saldırıda, bir aileden 4’ü çocuk, 2’si erkek olmak üzere 6 kişinin öldüğü, 27 çocuk,17 kadın ve 27’si de erkek olmak üzere toplamda 71 kişinin de yaralandığı gelen haberler arasında.Ayrıca bir çok bina da saldırıdan dolayı yerle bir oldu.

Suudi rejiminin mart 2015’te Yemen halkına başlattığı ve halen devam eden savaşta bu zamana kadar en az 16 bin Yemenli sivil öldü, onbinlercesi yaralandı, milyonlarca Yemenli de evini barkını terketmek  zorunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı