FilistinGenel

Açlık grevindeki Filistinli esir hastaneye değil hücreye nakledildi

Siyonist işgal güçleri 35 günden beri açlık grevinde olan Raid Musa isimli Filistinli tutsağı güç kullanarak, İyla Hapishanesi’ndeki tek kişilik hücreye kapattılar. Esirin durumu hakkında verilen bilgiye göre açlık grevinden dolayı sağlık durumu kötüleşen ve normalde hastaneye kaldırılması gereken Raid Musa’nın hücreye kapatılmasının hayatını bilerek tehlikeye sokma anlamı taşıdığına dikkat çektiler.

Esirlerin durumlarıyla ilgilenen komisyon tarafından dün (24 Ekim Cuma) yapılan açıklamada, Raid Musa’nın 29 Kasım 2013’ten bu yana idari hapis uygulamasıyla gözaltında tutulmasına tepki amacıyla 35 gün önce açlık grevini başlattığına dikkat çekti. Açıklamada Musa’nın idari hapis uygulamasının üç kez uzatıldığı ve daha önce en-Nakab cezaevinde hücre hapsine maruz bırakıldığı ve çok kötü şartlarda tutulduğu ifade edildi.

Açıklamada Raid Musa’nın devam eden açlık grevinden dolayı zaten bedensel gücünü tamamen kaybettiğine ve hareket bile edemediğine dikkat çekilerek hastaneye nakledilmesi gerekirken hücreye kapatılmasının tam anlamıyla vahşet olduğu vurgulandı.

İşgal rejimi birçok Filistinliyi haklarında herhangi bir suçlama dosyası açmaya bile ihtiyaç duymadan hapiste tutuyor ve bu uygulamayı idari hapis olarak adlandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı