Genel

Adra İşçi Konutlarından tahliye edilen vatandaşlara bütün sağlık hizmetleri verilmektedir

Suriye Sağlık Bakanı Saad el Nayef, Bakanlığın şu anda Şam Kırsalı Duveyr bölgesindeki geçici ikamet merkezlerinde ikamet etmekte olan Adra İşçi Siteleri Kentinden çıkarılan ailelerin bütün hizmetlerinin temin edildiğini belirtti.

Bakan el Nayef dün Şam Kırsalı Valisi Hüseyin Mahluf ile merkezi denetlemesi sırasında, Bakanlığın merkeze 10 uzman doktor ile tıbbi ve sağlık ekibi yanı sıra tıbbi ve ilaçlardan oluşan bütün ihtiyaçlarla donanımlı gezgin sağlık merkez aracı tahsis ettiğini açıkladı.

Bakan, teröristler tarafından alıkoyuldukları sırada maruz kaldıkları kötü şartlar sonucunda basit iltihap ve gripten ibaret merkez dahilinde ki bütün hastalık durumlarının doğal sınırlar içinde olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı, ambulans ve sağlık ocağı personelinin merkez dahilindeki bütün odaları ziyaret ederek başta hamile kadınlar olmak üzere bütün ailelerin sağlık durumlarını gözden geçirme talebinde bulundu.

Bakan el Nayef, gelecek hafta başlatılacak olan çocuk felcine karşı ulusal aşı hamlesinin, aralarında felce karşı çocukları koruma merkezi dahil geçici bütün ikamet merkezlerini kapsayacağını ifade etti.

Kendi yönünden Şam Kırsalı Valisi, Düveyr geçici ikamet merkezi ve Adra İşçi Siteleri Kentinden gelen ailelerin ikamet ettiği bütün merkezlerin temel ihtiyaçlarının temin edildiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı