Suriye Dostları

Ahmedi Nejad korona virüsle ilgili olarak BM Genel Sekreteeine mektup yazdı

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Birleşmiş Milletler’ in Saygıdeğer Genel Sekreteri Sayın António Manuel de Oliveira Guterres,
Selam ve saygı ve Birleşmiş Milletler ’deki bu ağır görevinizi yerine getirmede başarılı olmanız temennisiyle,
Bildiğiniz üzere, son zamanlarda geniş çaplı korona virüsü (Covid 2019) gibi biyolojik araçların, bazı egemen güçler tarafından uluslararası arenada politik ve ekonomik üstünlük kurmak veya bunları sürdürmek için yeni bir silah olarak kullanılması, halkların genel kaygısına ve dünya halkının güvenliğinin her zamankinden daha fazla bozulmasına neden olmuştur.
Bu savaşın neden olduğu benzeri görülmemiş maddi ve manevi zararın büyüklüğü ve derinliği ve insanlığa karşı dayatılan saldırı, bende bu konuyu sizinle görüşmek adına bir sorumluluk duygusu uyandırmıştır.
Bugün, Koronavirüs 2019 gibi mutasyona uğramış ve akıllı virüslerin, dünyadaki bazı despot güçlerin biyolojik savaş cephanelikleri ve laboratuvarları tarafından üretildiği ve nükleer, kimyasal ve haarp silahlardan çok daha yıkıcı, korkunç ve insanlığa karşı olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olarak sizden beklentiler şu yöndedir:
1-  Hegemonya amacıyla uluslara biyolojik bir savaş dayatan dünyanın suç güçlerinin insanlık dışı eylemlerini kınayın ve bu tip suç ve cinayetlerin faillerinin politik ve ekonomik olarak kötü niyetlerini gizlice yerine getirmelerine ve bu faillerin kendilerini Birleşmiş Milletlerin cezai kovuşturmasından güvende hissetmelerine izin vermeyin.
2-  Özel hassasiyetle, biyolojik silahları üreten ve kullanan failler tespit edilmeli ve onlara uluslararası boyutta kararlı bir yanıt verilmelidir. Onlarla karşı kayıtsız kalınması ve etkili ve ciddi bir eylemde bulunulmaması, ülkeler ve uluslar arasındaki ilişkileri yok edebilir ve ulusların varlığını ciddi bir tehdit ile karşı karşıya bırakabilir.
3-  Herhangi bir araştırma yapmayı, üretim laboratuvarı kurmayı ve herhangi bir biyolojik silahı etkili herhangi bir düzeyde üretmeyi, depolamayı ve kullanmayı yasaklamak amacıyla, Biyolojik Silahların Üretimi ve Kullanımının Yasaklanması Sözleşmesinde düzenlemeler yapılmalı ve güçlendirilmeli ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliğine sunulmalıdır. Tüm hükümetlerin ve halkın şeffaf ve sorumluluk duygusuyla sağladığı katılım yoluyla, herhangi bir eylemi önlemek ve ele almak için etkili ve kararlı gözetim ve kontrol mekanizmaları öngörmek ve bu alanda yapılacak herhangi bir eyleme karşılık vermek, özellikle önemlidir.
4- Dünya Sağlık Örgütü’nü, bahsedilen laboratuvarları, korona gibi virüsleri kullanan faillerle birlikte dünya toplumuna tanıtması konusunda görevlendirin.
Bugün, ulusların artan farkındalığı ve özgürlük, adalet, haysiyet ve refah elde etmek için çoğalan birlik ve katılım arzusu sayesinde, insanlık dışı kötü güçlerin hakimiyeti dar boğaza girmiş durumdadır ve tabii ki kitle imha silahlarına ve insanlık dışı suç ve cinayetlere dayanmak, onların kurtuluşlarının önünü açmamakla birlikte, onların ağır zulümlerinin sonunu da hızlandırmaktadır.
Çok yakında, insanlara karşı sevgi dolu, şefkatli ve merhametli ve onlara yol gösteren kâmil insanın zuhurunun gölgesinde, ulusların nehirlerinin birleşmesiyle, halkların gerçek gücünün sahneye çıkacağını ve hegemonyanın ortadan kalkacağını ve insanlığın tam anlamıyla doğacağını ve gerçekleşeceğini ve Allah’ın ve insanın büyüklüğünün büyük tezahürünün parlak döneminin başlayacağını temin ediyorum.
Allah-u Teala’dan sizin ve tüm özgür düşünenlerin ve insan toplumunun onurunu ve güvenliğini düşünenlerin muvaffakiyetini temenni ediyorum.
Mahmud Ahmedinejad
İran eski Cumhurbaşkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu