GenelSuriye Dostları

Ahmedinejad: Zorbacı devletler bölgeyi sulta altına almaya çalışıyorlar

İslami İran Cumhurbaşkanı, zorbacı güçlerin bölgeyi sulta altına geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

İRNA’nın bildirdiğine göre dün Suriye başmüftüsü “Bedrettin Hassun”u kabul eden İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, zorbacı devletlerin yeniden bölgeyi kendi sultaları ve kontrolleri altına geçirmeye çalıştıklarını, bu arada bazılarının da cehaletten veya iktidar hevesinden sultacı güçlere alet olduklarını söyledi.

İran halkının Suriye halkı ile dert ortaklığında bulunduğunu hatırlatan Ahmedinejad, sömürgeci ve uluslar arası entrikalar sonucu Suriye halkının çok kötü ve zor şartlar altında bulunduğunu ancak Suriye halkının kendi onuruyla bu zor dönemi geride bırakacağını, çünkü halkların düşmanları ve müstekbirlerin döneminin artık sona gelindiğini söyledi.

Artık Siyonistlerin kurtuluş yolunun kalmadığını da hatırlatan İran Cumhurbaşkanı, yakın gelecekte bölgenin Siyonistlerin varlığından temizleneceğini, huzur ve güvenin Suriye halkına ve tüm bölge halklarına geri geleceğini hatırlattı.

Suriye baş müftüsü Bedrettin Hassun’da bu görüşmede, yüce İslam peygamberi Hz. Muhammed sav’in mübarek veladet yıl dönümü ve İslam İnkılabının zafer yıl dönümünü kutlayarak, İran İslam İnkılabının İran halkına ait olduğunu gibi dünyanın tüm mustaz’af halklarına da ait olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı