Genel

Ahmet Bedrettin Hassun: Vatanın birlik ve beraberliğin sürmesine ihtiyacı var

Cumhuriyet Genel Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun; bütün Suriyelilere vatan düşmanlarının benimsediği tekfirci düşünceler karşısında; birlik, beraberlik ve bütünlüklerini güçlendirme çağrısında bulunarak Suriye’nin, vatan evlatlarının 20 aydır devam ettirdikleri direniş ve sabrı sürdürmelerine ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Lazkiye’de bugün din adamları ve halk temsilcileriyle bir toplantı düzenleyen Hassun; Suriyelilerin vatanlarının bölünmesi projelerine karşı mücadelelerinin bedelini ödediklerine işaret ederek vatan topraklarının bölünmesi projelerine karşı bedel ödenen bu günlerde kilise ve mescitlerin sorumluluk bilinciyle misyonlarını yerine getirmelerinin önemini vurguladı.

Kimi dini ve eğitim kurumlarında, iletişim araçları ve internet kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak yeni neslin bilinçlendirilmesinde bazı eksikliklerin bulunduğuna değinen Hassun; uydu kanallarında ve internette dolaşan ahlaksız program ve propagandalara karşı halkın ve yeni neslin bilinçlendirilmesinin önemini ibraz etti.

Bu ahlaksız program ve propagandaların gençlerin beyinlerini yıkayarak devlete karşı silah taşıma düşüncesine mülayim hale getirilmesini amaçladığına dikkat çeken Hassun; bölgede yaşanan bütün sorunların dış güçler tarafından bütün ayrıntıları düşünülerek hazırlanmış bir proje olduğunu belirtti.

Müftü Hassun; Lazkiye ilinde hakim olan kardeşlik ve dayanışmaya işaret ederek sonu hezimetle bitecek olan vahşi saldırılar karşısında zaferin kazanılacağını ifade etti.

Lazkiye Valisi Süleyman el-Nasır ise vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve özellikle Homs ve Banyas rafinerilerinin kesintiye uğraması nedeniyle son zamanlarda yaşanan akaryakıt sorununu çözmek için çalışmaya daima hazır olduklarını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı