GenelSuriye Dostları

Alaaddin Burucerdi: Uluslararası toplum Suriye konusunda sessiz kalıyor

Bir ziyaret kapsamında Tahran’da bulunan Suriye’nin Fua ve Kefraya Milletvekili Hüseyin Ragıp, İran Meclisi Milli Güvenlik Konseyi Başkanı Alaaddin Burucerdi ile bir araya geldi.

Hüseyin Ragıp ile Burucerdi arasında gerçekleşen görüşmede Tahran-Şam ilişkileri de dahil Suriye’deki son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Burucerdi, terörle mücadelede Suriye ordusunun elde ettiği son başarılarını takdir ederek, “Suriye halkının teröristler ile destekçilerine karşı gösterdiği direniş, onların kötü amaçlarına ulaşmasını engellemiştir” dedi.

Suriye’de terör örgütleri özellikle DEAŞ tarafından organize bir şekilde işlenen insanlık dışı cinayetlerin karşısında uluslararası toplumun gösterdiği suskun tavrını eleştiren Burucerdi, “Suriye halkı teröristler tarafından kuşatma altında tutulup sıkıntılarla başbaşa kalırken insan hakları savunucuları Suriyelilere yardım etmeksizin onların acılarının azalması yönünde herhangi bir girişimde bulunmuyorlar” değerlendirmesini yaptı.

Burucerdi, Suriye ve Ortadoğu’daki diğer ülkelerde yaşanan kanlı çatışmaların başlıca sorumlusunun ABD öncülüğündeki koalisyonun olduğunu kaydederek, İran’ın her zaman Suriye hükümeti ile halkının direnişini destekleyeceğini dile getirdi.

Suriyeli yetkili de bu görüşmede, ülkesinde teröre karşı mücadelenin teröristlerin tamamen yok edilmesine kadar devam edeceğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı