GenelSuriye Dostları

Alaeddin Burucerdi: Suriye halkı ve devletinin zaferi yakındır

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyon başkanı Alaeddin Burucerdi, Suriye halkı ve yönetiminin teröristlere karşı mücadelesindeki zaferin çok yakın olduğunu söyledi.

Burucerdi, dün Tahran’da Suriye dışişleri bakan vekili Faysal Mikdad ile görüşmesinde, Suriye halkı ve devletinin güçlü bir şekilde teröristlere karşı sergilediği mücadelesinin teröristlerin bazı hamilerinin tutumlarını değiştirmelerine neden olduğunu ve Suriye halkının teröristlere karşı zaferinin çok yakın olduğunu söyledi.

Suriye devleti ve halkının 4 yıldır terörizmle mücadelede güçlü bir irade ortaya koymalarına temas eden Burucerdi, dünya emperyalizminin Suriye’ye yönelik saldırısının yenilgiye uğradığını ve Siyonist İsrail ve tekfirci teröristlerin bu 4 yıl boyunca Suriye halkının işgalcilere ve teröristlere karşı direnişinde zerre kadar olumsuz etki yapamadıklarını söyledi.

Sözkonusu görüşmede Faysal Mikdad da, Suriye halkının teröristlere karşı mücadelesinde İran’ın yardımlarını takdire şayan olarak nitelerken, iki ülke ilişkilerinin stratejik olduğunu ve iki ülke halkları arasında da derin bir dostluğun mevcut olduğunu söyledi.

Faysal Mikdad, ordu ve halk güçlerinin muhtelif cephelerde son zamanlardaki başarılarına temas ederek, Suriye halkı ve ordusunun dayanışmasının, yakın zamanda dünyaya teröristlerin ve hamilerinin ağır bir yenilgiye uğrayacaklarını göstereceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı