GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Ali Ekber Velayeti: ABD müdahalesi Suriye krizinin devam etmesinin başlıca sebebidir.

Dünya İslami Uyanış Kurumu Genel sekreteri, batı ve bölgedeki gerici rejimlerin müdahalesinin Suriye’deki çatışmaların devam etmesindeki başlıca neden olduğunu bildirdi.

İran muhabirinin bildirdiğine göre Dünya İslami Uyanış Kurumu Genel sekreteri Ali Ekber Velayeti, Yemen, Tunus ve Afganistan medya mensuplarını kabul ederek onların sorularını cevaplandırdı. Suriye halkının ülkede reforma gitmek istediğini ancak dış müdahalenin şimdiye kadar buna engel olduğunu belirten Velayeti, Suriye halkının da nihayetinde reformlar yönünde attığını, ancak bu aşamada Amerika, İsrail ve Fransa gibi bazı Avrupa ülkesi ile bölgedeki bazı gerici yönetimlerin el birliği ederek Suriye’ye müdahale etmesi ve muhaliflere para ve silah aktararak bu ülkede krizi daha da artırdıklarını söyledi.

Dünya İslami Uyanış Kurumu Genel sekreteri, Suriye yönetiminin İslami Direniş gruplarını destekleyerek İsrail ile mücadelede önemli bir rol ifa ettiğini, bugün gerici bölge yönetimlerinin İsrail’e karşı mücadele etmeleri yerine tüm imkânlarını Suriye yönetimine karşı yıkıcı girişimlerde kullandıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı