GenelSuriye Dostları

Ali Ekber Velayeti: Halep’in kurtarılışı gelecekteki başarıların başlangıcıdır

Seyyid İmam Ali Hamaney’in Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Halep’teki zaferi gelecekte elde edilecek başarıların başlangıcı olarak niteledi.
Seyyid İmam Ali Hamaney’in Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Lübnan el-Ahd Websitesi’ne Halep’teki zaferle ilgili verdiği röportajda, “Suriye, yaklaşık olarak beş sene terörizmle mücadele ettiği için bu zafer oldukça önemlidir. Ayrıca gelecekteki başarılara örneğin Musul’un kurtarılışının başlangıcı olabilir” dedi.
“Teröristler Halep’teki işgalini devam ettirmek için Avrupa, ABD, Katar, Türkiye, Suudi Arabistan’dan aldıkları tüm güçlerini sahaya sevk etti ancak onlar yenilerek Halep kurtarıldı. Aslında teröristler bütün imkanlar ve kapasitelerini kullanmasına rağmen yenilgiye uğradılar” diyen Seyyid İmam Ali Hamaney’in Başdanışmanı, bu zaferin gelecekteki zaferlerin başlangıcı olarak niteledi.
Öte yandan İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Burucerdi de söz konusu websiteye verdiği röpotajda, “ABD uluslararası güce olduğunu iddia etmektedir. Ayırca Batıli ülkeler ve bölge ülkelerinden oluşan koalisyona da sahiptir. Onlar binlerce gerici teröristin eğitimine, hem milyonlarca dolar harcadı hem de askeri teçhizat sağladı. Ancak Halep’teki zafer halk iradesinin para, silah ve baskıdan daha fazla güçlü olduğunu gösterdi” açıklamasında bulundu.
Brucerdi sözlerinin bir bölümünde de Halep’teki zaferi Suriye devleti ve halkı, Irak, Lübnan ve Hizbullah ve katkısı olan herkese tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu