Suriye Dostları

Ali Ekber Velayeti: İran milleti, bu büyük şehidin kanını terör unsurlarından ve destekçilerinden alacaktır.”

İmam Ali Hamanei’nin uluslararası işlerdeki başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Muhsin Fehrizade’nin şehadeti nedeniyle taziyelerini dile getirerek, bu terör eylemini kınadı.

Ali Ekber Velayeti yaptığı açıklamada, “Ülkenin önde gelen bilim adamlarından biri olarak kabul edilen Savunma Bakanlığı Araştırma ve İnovasyon Teşkilatı başkanının namertçe ve korkakça öldürülmesi, bu millet ve düzenin düşmanlığını ve kötülüğünü bir kez daha ortaya çıkardı. Onlar kötü amaçlarına ve komplolarına ulaşmak için, bilim insanlarına suikast düzenleyerek, onları şehit ederler.” diye belirtti.

Velayeti yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi: “Elbette yaptırım ve azami baskı politikalarında başarısız olan İran milletinin düşmanları, öfkeleri nedeniyle bu tür korkakça ve rezil eylemlere başvurmuşlardır.”

Velayeti, bu terör olayına karışan gizli veya açık düşmanların İran milletinin alacağı intikamdan korkması gerektiğini vurgulayarak, “Bu tür eylemler, İran milletinin düşmanın komplolarına karşı direnme, onları yenme ve bilimsel gelişme sağlamadaki istikrarını asla durduramaz ve İran milleti, bu büyük şehidin kanını terör unsurlarından ve destekçilerinden alacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu