GenelSuriye Dostları

Ali Ekber Velayeti, Selahaddin Özgündüz ile biraraya geldi

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu’na bağlı Stratejik Araştırmalar Merkezi başkanı Ali Ekber Velayeti, İran’ın bölgede terörizmle mücadele çabasının bütün boyutuyla devam edeceğini söyledi.

Velayeti, dün Tahran’da Türkiye Caferi müslümanlarının önde gelen liderlerinden Selahaddin Özgündüz’ü kabulünde, İran İslam Cumhuriyetinin bölgesel işbirliğinin en üst düzeye yükseltilmesi, terörizmle ve aşırıcılık yanlısı hareketlerle mücadeledeki çabalarını sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

Ali Ekber Velayeti, müslümanlar arasında vahdetin sağlanmasını, özellikle de tekfirci terörizmin ve aşırılık yanlısı hareketlerin yayılmakta olduğu bir dönemde ve de bu tehditle mücadelede işbirliğinin zaruri olduğunu belirtirken, bölgedeki komşu ülkelerin bu konuda ciddi bir işbirliği içinde olmaları gerektiğini söyledi.

Stratejik Araştırmalar Merkezi başkanı Velayeti, düşmanların İslam aleyhindeki komplolarına temasla, İslam düşmanlarının, müslümanları karalamak için onları terörist göstermeye çalıştıklarını ve bu doğrultuda dünya genelinde çaba gösterdiklerini belirterek; ama İslam dininin, ‘Rahmet ve yüce insani düşünceleri dini’ olduğunu söyledi.

Ali Ekber Velayeti, bugün İslam adına tanıtılanın gerçekte İslam düşmanları ve terörist tekfirci hareketlerin olduğunu ve bunların da gerçekte müslümanlar arasında tefrika çıkarmak için İslam düşmanlarınca oluşturulduğunu belirterek, onlar için zaten Sünni ve Şii müslümanlar arasında bir farkın da olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu