Filistin

Ali Ekber Velayeti: Siyonist rejim ile normalleşme, Filistinliler’e ihanettir

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, Bahreyn’in Siyonist Rejim ile normalleşme anlaşmasını kınayarak, bu girişimin mazlum Filistin milletinin ülkülerine bir ihanet olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası İlişkiler Danışmanı Velayeti’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İslam’ın düşmanları ve münafıklar bir kez daha yüzlerinden maskeyi çıkarıp hilekarlıkla ihanetlerini tüm dünyaya haykırdı.

Siyonist lobiye hizmet etmek ve ABD başkanlık seçimleri öncesinde onların oylarını kazanmak ve İsrail başbakanını kurtarmak için son yıllarda başta Batı Asya olmak üzere uluslararası düzeyde sürekli yenilgiler yaşayan Amerikalı stratejistlerin bölgedeki zorba yöneticilerle ilişkileri normalleştirmekten başka amaçları yoktur.

Al Halife rejiminin utanç verici eylemi ve Yüzyılın Anlaşmasını gerçekleştirme ve Filistin davasına ihanet etme ısrarı binlerce masum Müslümanı öldüren büyük şeytan ABD’nin boş vaatlerine inanan Bahreyn hükümdarlarının yanı sıra BAE’nin akılsızlığını gösteriyor.

Bu utanç verici eylemin, bölgedeki bazı gerici yöneticilerin ikiyüzlülüğünü, kukla devletlerinin gerçek niyetlerini, Müslüman milletlerin uyanıklığını ve İslami akımların birlik ve bütünlüğünü ortaya koyacağı açıktır.”

Velayeti ayrıca, tüm Müslüman milletleri ve devletleri böyle eylemleri kınayarak Filistin davasının nihai zaferi ve Siyonist Rejimin çöküşü için çaba göstermeye çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu