GenelSuriye Dostları

Ali Ekber Velayeti: Tekfiri düşüncelere karşı alimlerin birlik içinde olması gerekmektedir

Dünya İslami Uyanış Kurultayı genel sekreteri, tekfiri ve radikal düşüncelere karşı mücadele etmek amacıyla İslam dünyası din âlimlerinin birleşmesi ve dayanışma içinde olması gerektiğini bildirdi.

Dün Fars haber ajansına bir açıklamada bulunan Dünya İslami Uyanış Kurultayı genel sekreteri Ali Ekber Velayeti, İslam’ın simasını karalamak amacıyla radikal grupların dünya genelindeki faaliyetlerine temas ederek, bu fitnenin bazı ülkelerin destek ve katkıları ile ortaya çıktığını bildirdi.

İslam aleminin birlik ve dayanışması hususunda İmam Seyyid Ali Hamaney’in önemli vurgulama ve tavsiyelerine değinen Dünya İslami Uyanış kurultayı genel sekreteri, tekfiri ve radikal düşüncelere karşı mücadele için İslam dünyası alimlerinin birlik içinde olmasının hayati öneme sahip bir girişim olduğunu bildirdi.

Dün Kum kentinde çalışmasına başlayan İslam alimleri açısından tekfiri ve radikal gruplar tehlikesi kongresine de değinen Velayeti bu kongreye İslam dünyasından 300’ü aşkın din aliminin katıldığını, Tekfiri ve radikal gruplara karşı ortak bir mücadele sürdürme yollarını araştırdıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu