GenelSuriye Dostları

Ali Laricani: Filistin direnişi müslümanların izzetidir

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Filistin İslami direnişinin terör rejimi İsrail karşısındaki direnişinin Müslümanların izzetine vesile olduğunu söyledi.

Laricani dün Tahran’da Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri Ramazan Abdullah’la görüşmesinde, İran İslam Cumhuriyetinin açık ve kesin bir şekilde mazlum Filistin halkının direnişini desteklemeye devam edeceğini söyledi.

İran meclis başkanı, Gazze’nin yeniden onarım ve yapımının bütün Müslümanların en temel görevlerinden olduğunu belirterek, İslam ülkelerinin propagandadan uzak bir şekilde Gazze’nin onarım ve yeniden inşası konusunda acilen girişimde bulunmaları gerektiğini dile getirdi.

Bölgede yaşanan son gelişmeleri tarihi olarak niteleyen Laricani, batılı ülkelere bağlı medya kuruluşlarının IŞİD gibi şiddet yanlısı radikal gruplarla gündemi doldurup Filistin meselesini unutturmaya dayalı siyasetlerin gerçekleşmesine izin verilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Sözkonusu görüşmede Ramazan Abdullah da, İran İslam Cumhuriyetinin Filistin’in mazlum halkına yönelik maddi ve manevi yardımlarına teşekkür ederek, terör rejimi İsrail aleyhinde Filistin halkının direnişinin süreceğini söyledi.

Ramazan Abdullah, Amerika ve Siyonist rejimin müttefiklerinin direniş güçlerinden korkularına da temas ederek; siyonist İsrail ve müttefiklerinin bölgede halk ve direniş güçleri arasında tefrika çıkarmaya çalıştıklarını ama onların bu siyasetlerinin yenilgiye mahkum olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu