Suriye Dostları

Ali Laricani:Suriye’de ki Krizi Körükleyen Ülkeler, Bu Krizin Ateşinden Paylarını Alacak

İran Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani; Suriye’de krizi körükleyen ülkelerin bu krizin ateşinden paylarını alacaklarını ifade ederek, söz konusu ülkelerin BM Suriye Temsilcisi Kofi Annan planının başarısına kuşkuyla bakmalarını eleştirdi.

İran Merkezi Haber Biriminin bugün yayınladığı açıklamalarında Laricani; BM’de toplanıp Annan planını sunan ülkelerin bizzat kendilerinin şu an bu planın başarısızlığından söz etiklerine işaret ederken Annan’ın şu ana kadar tam olarak görevine başlamadığına dikkat çekti.

Laricani BM Temsilcisi Annan’ın görevini kolaylıkla yerine getirmesine fırsat verme ve ortalığı bulandırmama çağrısında bulundu.

Bir kısım ülkelerin şu ana kadar savaş alanına girmediklerine ve dolayısıyla uygulamaya çalıştıkları dayatmalarla başkalarının topraklarında savaş fitili yakmaya çabaladıklarına işaret eden Laricani; alevlendirmeye çalıştıkları savaş alevlerinin bu ülkelere uzanacağını, bunun da ateşle oynama niteliğinde sayıldığını belirtti.

Diğer yandan Laricani İran nükleer programı çerçevesinde altılı ülkeler grubuyla İstanbul’da yağılan görüşmelerin daha önce yapılan görüşmelerden daha mantıklı olduğuna işaret ederek, bu yöndeki müzakerelerin başarılı olması için batılı ülkeleri aldatıcı politikalardan uzak durmalarına çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu