GenelSuriye Dostları

Ali Laricani:Suriye’de savaşın alevleri Siyonist rejimini de saracak

Suriye’deki hadiselere işaret eden İran İslami Şura Meclisi Başkanı, Suriye’yi Libyaleştirmek girişiminin Filistine sıçrayacağını ve çıkacak bir savaşın alevleri kuşkusuz Siyonist rejimi de saracağını söyledi.

İran haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, bugün yapılan meclisin açık oturumunda konuşma yapan İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, konuşmasının başında İmam Humeyni(r.a)’in vefatı dolaysıyla başsağlılığı dileyerek rahmetli İmam’ın düşüncelerinin boyutlarını anlattı.

Konuşmasında Suriye’deki hadiselere ve de Amerikan yetkililerinin Suriye’ye yönelik sözlerine işaret eden Laricani, ABD yetkililerinin Suriye’ye yönelik vahşice bir dil kullandıklarını söyledi.

Laricani, ABD ve Batı’nın yeni bir buhran peşinde olduğunu ifade ederek bir Amerikan askeri yetkilisinin Suriye’ye Libya gibi askeri müdahelesinden bahstmesini hatırlattı.

ABD’nin askeri yetkililerinin Suriye’yi Libya ile karıştırdığını dile getiren İslami Şura Mcelisi Başkanı, Suriye’yi Libyaleştirmek girişiminin Filistine sıçracağını ve çıkacak bir savaşın levleri kuşkusuz Siyonist rejimini de saracağını konuşmasına ekledi.

İslami Şura Meclisi Ali Laricani, İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’de demokratik reformlara destek verdiğini söyleyerek Amerika’nın akıl dışı savaş mesajlarını kınadı ve bu maceraperestliğin sonu zor olacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı