GenelSuriye Dostları

Ali Şemhani: İran ve Suriye’nin terörle mücadele için işbirliği sürecek

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani ile Suriye Dışişleri Bakanı Velid Mualim bugün Tahran’da bir araya geldi. Görüşmede Şemhani, İran ile Suriye’nin terörle mücadele alanında işbirliğinin bu ülkede krizin son bulacağına kadar süreceğini söyledi.

Şemhani, Suriye’de yeniden güvenliğin sağlanmasını Suriye’nin çile çekmiş milletine hizmet ve ülkenin kalkınması için önemli bir fırsat niteleyerek, İran’ın terörizmle mücadelede Suriye halkı ve hükümetine yardım ettiği gibi bu ülkenin yeniden inşa sürecinde de elinden gelen yardım ve istişarede bulunacağını söyledi.

ABD ve Siyonist rejim başta olmak üzere İslam dünyasının ortak düşmanlarının İslam ülkelerinin makro çıkarlarını çatışma ve anlaşmazlık yoluyla yok etmeye çalıştığına dikkat çeken Şemhani, Siyonist rejimi, Suriye topraklarına ve ordu birlikleri ve direniş güçlerine yönelik saldırılarını sürdürmesi konusunda uyararak, Suriye’nin toprak bütünlüğünün ihlal edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Şemhani, işgal rejiminin saldırılarının sürmesi halinde İsrail’in cani ve yalancı yöneticileri için ibretlik olacak şekilde uygun ve kesin biçimde karşılık verilmesi hakkında düşünülen tedbir ve girişimlerin devreye sokulacağını vurguladı.

Görüşmede Suriye Dışişleri Bakanı da, ülkesinde sahadaki son durum hakkında bir rapor sunarak, İran İslam Cumhuriyeti’ne Suriye halkı ve hükümetine yoğun desteğinden dolayı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu