Genel

Almanya: Suriye’ye askeri müdahaleye kesinlikle karşıyız!

Almanya Savunma Bakanı Ankara’da bir üniversitesinde yaptığı konuşmasında “Biz, Suriye’ye her tür askeri müdahaleye kesinlikle karşıyız” dedi.

Almanya Savunma Bakanı Thomas de Maiziere, Ankara’da bir üniversitede yaptığı konuşmasında Suriye krizi için barışçı bir çözüm yolu bulunması talebinde bulundu.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre, Almanya Savunma Bakanı ayrıca “Almanya, Suriye’ye yönelik her tür askeri saldırıya kesinlikle karşı ve bu durumun kolaylıkla kapsamlı bir savaşa önüşebileceğinden kaygı duymakta” dedi.

Thomas de Maiziere konuşmasının devamında, geçmişte yapılan askeri müdahalelerin ders olması gerektiğinin altını çizerek, Suriye’ye askeri saldırı düzenlenmesinden yana olanları da, “Kahve entelleri” tabiriyle tanımlarken “Ben şimdi bu kahve entellerine şunu sormak istiyorum: 200 askeri Suriye’ye nasıl yerleştirmeyi düşünüyorlar acaba?” diye ilave etti.

Almanya Savunma Bakanı ayrıca, Suriye üzerinde uçuşa yasak bölgesi oluşturulmasını çok zor ve karmaşık bir iş olarak niteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı