FilistinGenelSuriye Düşmanları

Amerika Filistin’e vermeyi taahhüt ettiği 200 milyon dolarlık yardımı iptal etti

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Amerikan Başkanı Donald Trump’ın Batı Yaka ve Gazze’deki bazı projeler için ayrılan 200 milyon dolarlık yardımın geri çekilip başka yerlerdeki projelere aktarılması talimatı verdiği duyuruldu.

ABD Dışişleri Bakanlığı söz konusu kararın yardımların Amerika’nın çıkarları doğrultusunda kullanılıp kullanılmamasının garantisinin gözden geçirilmesinin ardından alındığına dikkat çekti.

Açıklamada “Başkanın talimatı üzerine Batı Yaka ve Gazze’deki projeler için tahsis edilen bu meblağın kullanım yönünü başka yerlere çevirdik” ifadesine yer verildi.

Amerikalı yetkili paranın verileceği yerleri belirtmeksizin bu paraların şu an daha öncelikli yerlere gideceğini söyledi.

Filistinli mültecileri Siyonist rejimin bakış açısına göre değerlendiren Amerika, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’ya verdiği yardımdan 65 milyonu kıstığı gibi, esir ve şehit ailelerine verdiği yardımı kesmesi için de Filistin Yönetimi’ne verdiği yardımları kesmişti.

Amerika’nın yaptığı yardımların büyük çoğunluğu İsrail’in güvenliğini sağlayan Filistin Yönetimi güçlerine harcanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu