FilistinGenel

Amerika halkı, Gazze’nin özgürlüğüne kavuşmasını haykırdı

Amerika halkı İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına itiraz amacıyla Newyork’ta BM Daimi Temsilcilik binası önünde toplanarak, Siyonist rejimin Gazze’deki cinayetlerinin son bulmasını istediler.

İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto eden yüzlerce Amerikalı şiddetli yağmura rağmen BM Daimi temsilcilik binası önünde toplanarak, Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik son saldırıları kınadılar.

Newyork’taki Müslümanların yanı sıra, çok sayıda İsrail karşıtı Yahudilerin de gösterilere katıldığı belirtilirken, gösterilere katılan sözkonusu kişiler ellerinde Filistin bayrakları ve Siyonist rejimin Gazze’de sivillere yönelik cinayetleri ve uluslar arası camianın suskunluğunu kınayan pankartlar taşıdılar.

Göstericiler ayrıca, Gazze halkına destek amacıyla burada toplandıklarını ve Ban Ki Moon’dan Gazze’deki facia karşısında üzerine düşeni yapmasını istediler.

Bu arada orta yaşlı Amerikalı bir kadın, “Amerikalı bir Yahudi olarak, Gazze’de yaşanan facianın faturası bizim adımıza da yazılıyor, fakat biz de Gazze’deki faciadan dolayı üzgünüz” açıklamasında bulunarak, kesin bir ifadeyle bana göre İsrailliler, ırkçı, korkunç ve şiddet taraftarı güruha dönüşmüş durumdadır, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu