GenelSuriye Dostları

Amerika, Irak ve Afganistan’da olduğu gibi Suriye’de de hüsrana uğrayacaktır

İran haber ajansının Dünya Müslümanları ve Mustazafları İmamı İmam Hamaney’in bürosuna dayandırdığı habere göre, bu sabah 11. hükümetin bakanlar kurulunu kabul eden Dünya Müslümanları ve Mustazafları İmamı İmam Hamaney, konuşmasının bir böülümde dış politika hususnda yaptığı değerlendirmede, bölgenin mevcut hassas ve kriz durumuna işaret etti.

İmam Hamaney, “Biz Mısır’ın içişlerine karışmak niyetinde değiliz, fakat Mısır halkının öldürülmesine karşı gözlerimizi kapatamayız”diyerek, İran’ın silahsız olan Mısır halkının öldürülmesini kınamakta olduğunu ifade etti.

Dünya Müslümanları ve Mustazafları İmamı İmam Hamaney, “Mırıs halkının öldürülmesinde kimin parmağ varsa İran bakımından kınanmalı” diye konuşmasına ekledi.

Mısır halkının iç savaşa yönelmemesi gerektiğini, zira Mısır’da iç savaşın İslam dünyası ve müslümanlar için beraberinde facia getireceğini söyleyen İmam Hamaney, Mısır’a özgürlük ve halk oyu geri gelmesi gerektiğini vurguladı.

İmam Hamaney, yıllar sonra Mısır halkı İslami uyanışı bereketiyle diktatör bir hükümeti devirerek sağlam bir seçim düzenlediğini, bu durumda ise özgürlük süreci durdurulmayacağını hatırlattı.

Suriye gelişmelerine de işaret eden İmam Hamaney, Amerika’nın Suriye’ye askeri müdahelesi bölge için faciayla sonuçlanacağını dile getirerek, Amerika’nın Irak ve Afganistan’da olduğu gibi Suriye’de de zarar göreceğini söyledi.

İmam Hamaney, bölge dışı ve yabancı güçlerin bu ülkeye müdahelesi ateşi alevlendirmeden başka sonucu olmayacağı gibi milletlerin nefretinin artırılmasına yol açacağını konuşmasına ekledi.

Bu ateşle oynamaları depoda olan fıçı barutlarla oynamaya benzeten İmam Hamaney sonuçlarını tahmin edilemeyecek durum meydana geleceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu