Suriye Dostları

Amerika İranlı hekime mesnetsiz suçlar yönelterek 18 ay hapsetti

Amerika’nın esaretinden kurtulan İranlı hekim Macid Tahiri, Amerika’da Tahran üniversitesi ile iş birliği çerçevesinde kanser aşısı üzerinde çalıştığı bir sırada ABD yaptırımları delme suçundan 18 ay hapis yattığını belirtti.

Pazartesi günü Tahran’a gelir gelmez bir açıklama yapan İranlı hekim Macid Tahiri, Tahran üniversitesinden bir grup araştırmacı ile iş birliği çerçevesinde kadınlara özel bir kanserin aşısını üretme projesinde çalıştığını belirterek şöyle dedi:

Amacım insanlara ve vatandaşlarıma sağlık alanında hizmet etmek ve ahlaki ve milli ve mesleki görev olarak tıp bilimini ilerletmekti.

Dr. Tahiri, Amerika terör devleti kendisini tıbbi konularda yaptırımları delmekle suçladığını ve bu yüzden 18 ay hapis yattığını belirterek Tahran yönetimi ve özellikle Dışişleri Bakanlığı yetkililerine serbest bırakılması için sarf ettikleri çabalardan ötürü teşekkür etti.

Amerika’nın esaretinden kurtulan Dr. Tahiri’ye karşılayan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Cabiri Ensari de yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Maalesef Amerika’nın zalimane ve tek yanlı yaptırımları yüzünden İranlı bazı vatandaşları azami baskı politikası çerçevesinde fişlenerek bir dizi mesnetsiz iddialarla suçlanıyor.

Cabiri Ensari, şimdi İranlı hekimin Amerika’nın esaretinden kurtulmasıyla birlikte ABD terör devletinin İran milletine yönelik zulüm ve haksızlık kitabında bir sayfa daha kapandığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu