GenelSuriye Dostları

Amerika ve müttefiklerinin Suriye’ye saldırısı BM üyesi bağımsız bir ülkeye tecavüzdür

Kimyasal Silahsızlanma Örgütünde İran’ın daimi temsilci ve elçisi, Amerika ve müttefiklerinin Suriye’ye saldırısının, BM Teşkilatı ve Kimyasal Silahsızlanma örgütü bağımsız bir ülkenin toprak bütünlüğü ve milli egemenliğine yönelik gerçekleştirilmiş tek yönlü bir tecavüz olduğunu bildirdi.

İRNA’nın bildirdiğine göre dün Lahey’de Dünya Kimyasal Silahsızlanma Örgütünün 58. Oturumunda konuşan Kimyasal Silahsızlanma Örgütünde İran’ın daimi temsilci ve elçisi Ali Rıza Cihangiri, BM teşkilatı tarafından hiç bir inceleme ve araştırma yapılmasına fırsat verilmeksizin Suriye yönetiminin kimyasal silah kullandığı bahanesiyle batılı devletlerin son Suriye’ye saldırısının bu örgüt tarihinde utanç verici ve karanlık bir gün olduğunu bildirdi.

Amerika ve müttefiklerinin Suriye’ye yönelik saldırılarının uluslararası barış ve güvenliğin zayıflamasına sebep olduğunu ve dünyada terörizmin daha da yayılmasına yol açacağını belirten Kimyasal Silahsızlanma Örgütünde İran’ın daimi temsilci ve elçisi, en ufak bir belge ve kanıt olmaksızın, uydurma bahanelerle Suriye’ye saldırının gerçek manada bir cinayet olduğunu ve bu olayın faillerini belirlenerek cezalandırılması gerektiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu