Genel

Amerikalı araştırmacı, Avrupa’daki Yahudilerin Filistin’den gelmediğini ispat etti

Bir Amerikalı genetik araştırmacısının yaptığı araştırma sonuçları Avrupa Yahudi neslinin Filistin’den gelmediğini gösteriyor.

Amerika’daki Baltimor şehrinin Johns Hopkins kurumu genetik ilmi araştırmacısı Hayek Aran, Avrupa Yahudi toplumu hususundaki araştırmalarıyla Avrupa Yahudilerinin genelde Kafkaslar ve Yunanistan’dan Yahudiliğe yönelen ve az bir kısmının Filistin ve Mezopotamya Yahudilerinden ibaret olduğunu ispatlıyor.

Amerikalı araştırmacının belirttiğine göre Avrupa Yahudileri dünyadaki 13 milyonluk Yahudi nüfusun %90 dan fazlasını oluşturuyor ve bu araştırma iki asırdır Avrupa Yahudilerinin kökeniyle ilgili tartışmalara son verecek.

Hayek’in araştırma sonuçları ayrıca Yahudi kuruluşları ve toplumlarının Avrupa Yahudilerinin geçmişiyle ilgili propagandalar ve bu Yahudilerin İslam’ın Filistin’e girmesiyle Filistin’den kaçmasıyla ilgili iddialarına ters düşmektedir.

Amerikalı araştırmacı Siyonistlerin kesinlikle bu araştırmayı kabul etmeyeceklerine değinerek bu araştırmanın Yahudilerin Filistin’den dünyanın dört bir yanına dağıldığı ve onların göçe zorlandıkları iddialarını çürüttüğünü belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı