GenelSuriye Düşmanları

Amerikancı Cumhurbaşkanı Mursi, devrimci Mısır halkını katletmek için orduyla danışıklı dövüşerek kendi aralarında zıt görünmeye başladılar

Mısır’ın Amerikancı cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Mısır ordusu, bilinçli ve devrimci mısır halkını kandıramayınca, bu defa halkları birbirine düşürme planını devreye sokarak, müslüman mısır halkını katliam etmeye hazırlanıyor.

Mursi islami söylemleri kullanarak, müslüman halkı kendi etrafında toplanmasını sağladı. Bu sefer de orduyla güya restleşmeye gitti. Ordu da güya ülkeyi aşırı ve radikal güçlerden kurtarmak için, feda olmaya hazır olduklarını bildirdi.

Amerikancı Mursi de seçimle işbaşına geldiğini bildirerek, gerekirse kendisinin ülkesi için bile şehid olacağını söylerek, mısır da güçlenen islami cemaat ve hareketleri ordunun eliyle Katlederek, ülkeyi müslümanlardan temizlemeye çalışacaklar.

Eğer Mursi ile ordu arasında ciddi bir sorun var ise, Mısır cumhurbaşkanı Mursi ordu komutanlarıyla, neden başbaşa bir görüştürme gerçekleştirdi. Mısır ordusu Neden bu kadar direnen Mursiyi gözaltına almıyorda, gidip mursiyi destekleyen müslümanları tehdit ediyor.

İşte amerikancı Mursi ve yandaşları, amerika politikaları doğrultusunda islam alemindeki halkları birbirine düşürterek, İsrail’in güvenliğini ve geleceğini karantina altına almış oluyorlar. Mursi ile güya muhalif görünen Muhammed Baradei, Amr Musa ve mısır ordusu gizli anlaşarak, önümüzdeki günlerde gecici hükümeti askerlere kurdurtacaklar.

Ayrıca Güya muhalif olan Muhammed Baradei, Orduya darbe çağrısı yaptı ve bunla da yetinmeyip, Mısır genelkurmay başkanı ve Savunma bakanı ile bir görüşme gerçekleştiriyor. Görüşmenin asıl hedefi bundan sonra halkı katliam etmek için orduyla birlikte organizeli bir şekilde, atılacak adımları konuşuyorlar, taki yanlış adım atılmasın. Muhalefet kendi tabanını, Mursi de kendi tabanını, Ordunun eliyle katlecekler.

Askerde geçiş sürecinde, hem mursi yanlıları ve karşıtları içerisindeki samimi müslümanlara yönelik; cinayetler işlenecek, faili meçhul eylemler düzenlenecek ve bu sürece itiraz eden müslümanlar da, zindanlara tekrar atılacak.

Mursi ve diğer sözde muhalifler ise, ya ülkeden kaçmış gibi yapılıp gizlenecekler, ya da onlar da zindana atılmış gibi yapılıp, zindanın diğer kapısından, serbest bırakılacaklar. Allah mısır ülkesini ve müslüman halkını, her türlü bela, fitne ve çatışma ortamına çekilmesinden uzak eylesin amin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu