Suriye Düşmanları

Amerika’nın askeri konvoyu Suriye’ye girdi

Amerikalı terörist askerlerin konvoyunun Irak ve Suriye arasında yer alan El Velid güzergahından Suriye’nin Haseke eyaletine giriş yaptığı bildirildi.

Suriye resmi haber ajansı SANA, Amerikalı terörist askerlerin konvoyu aralarında kamyon ve tankerlerin de bulunduğu 11 araçla Cuma günü illegal bir şekilde El Velid güzergahından Suriye topraklarına girdiğini duyurdu.

Amerika’nın askeri konvoyu, bundan önce ABD Başkanı Donald Trump Ekim ayında Amerikalı terörist askerlerin Suriye’den çekileceklerini açıkladığı halde yeniden Suriye’ye giriyor. Bu açıklamadan bir kaç gün sonra Trump önceki açıklamasından farklı olarak, bazı Amerikalı askerlerin petrol sahalarını koruma bahanesi ile Suriye’de kalacaklarını belirtti.

Öte yandan Suriye’nin BM daimi temsilcisi Beşar Caferi Cuma günü BM güvenlik konseyinde Suriye’de siyasi süreci ele almak üzere düzenlenen oturumda Amerika Suriye’nin petrol kuyularını işgal ettiğini ve BM güvenlik konseyinin sessizliği yüzünden Suriye milletinin servetini talan ettiğini belirtti.

Suriye’nin petrol rezervlerinin yaklaşık yüzde 90 kadara Fırat’ın doğusunda yer alıyor. Bu bölge daha önce tekfirci IŞİD terör örgütünün işgalindeydi ve şimdi de Amerikalı terörist askerlerin işgali altında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu