GenelSuriye Dostları

Amerikanın tek yanlı siyasetleriyle mücadele gereklidir

İran dışişleri bakan vekili ve özel temsilcisi Küba devlet başkan yardımcısı ile yaptığı görüşmede, Amerikanın dünyadaki tek yanlı siyasetleriyle mücadelenin dünyada barışın korunması zaruretine vurgu yaptı.

Murtaza sermedi dün Küba devlet başkan yardımcısı ile yaptığı görüşmede, İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhaninin yazılı mesajını Küba devlet başkanına teslim etti.

Sermedi bu görüşmede ortak eylem planı (Bercam)’ın uluslararası bir belge sayıldığını belirterek, dünya toplumunun Amerikanın tek yanlı siyasetleriyle mücadelesinin dünyada barış ve istikrarın korunması için bir zaruret sayıldığını vurguladı.

İran cumhurbaşkanı özel temsilcisi şunları belirtti: ‘Bercam İran ile 5+1 grubuna üye ülkeler arasındaki ciddi müzakerelerin bir ürünüdür ve İran islam cumhuriyetine karşı nükleer programı bahanesiyle mevcut baskılar ve sınırlandırılmaların sözde yayılmasından kaynaklanan kaygıların giderilmesi için çok taraflı anlaşmadır’.

Küba devlet başkan yardımcısı Ricardo Cabrisas Ruiz bu görüşmede, Amerikanın Bercam nükleer anlaşmasından çıkmasının dünya barışına karşı bir girişim olduğunu ve Kübanın bu konuda İran ile ortak tutum sergilediğini ve İranın Bercam ile ilgili tutumuna vurgu yaptığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı