GenelIrak Gerçekleri

Ammar Hekim: Irak ve İran terörizmle mücadelede aynı cephededir

Irak Milli hikmet hareketi lideri Ammar Hekim, İran’ın Ahvaz kentinde yaşanan terör eylemini kınadığı açıklamasında, İran ve Irak’ın terörizmle mücadelede aynı safta yer aldığını ifade etti.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre Irak Milli hikmet hareketi lideri Ammar Hekim Pazar günü yayınladığı bildiride İran’ın Ahvaz kentinde yaşanan terör eylemi dolayısıyla şehit aileleri başta olmak üzere İran halkı ve yünetimine taziyette bulunurken, ” Ortadoğu ve özellikle şom terörizm afetine maruz kalan ülkeler, beşeriyet ve insanlık düşmanlarının planlarını suya düşürmek ve bölgede güvenliği sağlamak için bir birbiriyle güvenlik ve istihbarat alanında sürekli işbirliği yapmaları gerekiyor”ifadesini kullandı.

Öte yandan Bahreyn 14 Şubat hareketi yayınladığı bildiride Ahvaz’daki terör olayını kınarken, söz konusu girişimlerin şer ekseninin tüm cephelerdeki zafiyetinin göstergesi olduğunu vurguladı.

Bildiride bölgedeki tüm cephelerde hezimete uğrayan şer ekseni ve istikbar cephesinin kendi uşakları vasıtasıyla İran’ın Ahvaz kentinde terör eylemi gerçekleştirdiği duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı