GenelSuriye Dostları

Amuli Laricani: ABD, Siyonist rejimin cinayetlerinin üstünü örtemez

İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani, ABD’nin Siyonist rejimin son cinayetlerinden sorumlu olduğunu belirterek, bu felaketlerin ABD’nin Siyonistlere yaktığı yeşil ışık için yaşandığını ifade etti.

Ayetullah Amuli Laricani, ABD 14 Mayıs’ta büyükelçiliğini Kudüs’e taşırken İsrailliler ile Filistinliler arasında çıkan şiddetli çatışma sonucu en az 60 Filistinli şehit olurken 3 bin kişi de yaralandığını belirtti.

İran Yargı Erki Başkanı bugün yargı toplantısında yaptığı açıklamada, geçen 70 senede her daim mücadele halinde olup, kendi evlerinden olan mazlum Filistin halkının direnişe devam etmeleri gerektiğini iyi bildiklerini, ABD’nin de Siyonist rejimin cinayetleri ve Filistin topraklarını işgalinin üstünü kapatmayacağını bilmesi gerektiğini kaydetti.

Yargı Erki Başkanı ayrıca ABD ve Siyonist rejim karşısında bazı İslam ülkeleri yöneticilerinin zafiyet ve itaatkarlığını eleştirdi.

Ayetullah Amuli Laricani, Batılı devletler ve uluslararası camianın Siyonist rejimin cinayetleri karşısındaki ölümcül sessizliğinin esef verici olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu