GenelSuriye Dostları

Amuli Laricani: Dünya Kudüs Günü, Filistin halkının mazlumluk tecellisidir

İran Yargı Erki Başkanı, Dünya Kudüs Günü’nü Filistin halkının mazlumluğunu ve Siyonist rejimin cinayetlerini simgeleyen bir etkinlik olduğunu kaydetti.

İSNA haber ajansının verdiği habere göre, İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani bugün üst düzey yargı yetkilileriyle düzenlediği oturumda, yaklaşmakta olan Dünya Kudüs Günü’ne işaretle, bugün ABD ve bölgedeki müttefiklerinin İran fobia ile İslam dünyasının dikkatini gerçek düşman yani Siyonist rejimden uzaklaştırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Ayetullah Amuli Laricani, Dünya Kudüs Günü yürüyüşünün görkemli şekilde düzenlenmesine vurgu yaparak, böylesi bir katılımla Siyonist rejim ve sultacı ülkelerin komplolarını etkisizleştirileceğini ve Kudüs gününün İslam dünyasını düşmanlar karşısında birleştiren bir simge olarak ayakta kalmaya devam edeceğini belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Kurucusu Rahmetli İmam Humeyni tarafından mübarek Ramazan ayının son Cuma Dünya Kudüs Günü olarak ilan edilmiştir.

İran Yargı Erki Başkanı ayrıca ABD Başkanı’nın Suudi Arabistan’a yaptığı ziyareti ve bölge ülkelerini İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik kışkırtmasını, ABD’nin İran’a karşı düşmanlığının başka bir örneği olarak niteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu