GenelSuriye Dostları

Annan, batılı liderlerin Paris’te sergiledikleri tavırlarından memnun değil!

İslam İnkılabı Rehberi’nin Uluslararası İşleri Danışmanı “BM’nin Suriye Özel Temsilcisi olarak Annan, batılı ülkelerin Paris oturumunda sergiledikleri tavırlarından memnun değil” dedi.

İslam İnkılabı Rehberi’nin Uluslararası İşleri Danışmanı Dr Ali Ekber Velayeti dün Tahran Azadi otelinde düzenlenen İslami Uyanış Kurulu Yüksek Konseyi oturumunun kulisinde muhabirlerle konuşurken, ABD’nin Suriye’ye karşı tehditleri ve bölgede bir savaş patlak vermesi ihtimaliyle ilgili olarak “İran İslam Cumhuriyetinin görüşü olan ve resmi yetkililerce dile getirilen şey, Suriye’nin kaderinin bu ülkenin kendi halkı tarafından belirlenmesi gerektiği konusudur” dedi.

Dr Velayeti daha sonra “İran, ecnebi ülkelerin siyasi veya askeri her tür müdahalelerine karşı” diye vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi’nin Uluslararası İşleri Danışmanı Velayeti açıklamalarının devamında BM’nin Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın Tahran ziyaretiyle ilgili olarak “Sayın Annan, Paris konferansı ve “Suriye’nin Dostları” adıyla yapılan diğer müdahalelerden memnun değil” dedi.

Velayeti ayrıca şöyle konuştu: “Suriye Hükümetinin düşmanları Kofi Annan planının tersine hareket ettiler. Onlar hala silahlı saldırılarını sürdürüyorlar. Halbuki Annan planına göre ateşkes ilan edilmeliydi. Suriye Hükümeti bir süre buna uydu, fakat ecnebi müdahaleleri ateşkese izin vermedi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı