Genel

Antakya halkı Türkiye’nin Suriyeli teröristlere desteğinden rahatsız

Türkiye hükümetinin Suriyeli silahlı teröristlere desteği devam ederken Suriye sınırında yer alan Antakya halkı ise hükümetin silahlı teröristlerin giriş çıkışlarına izin vermesinden dolayı rahatsızlığını bildirdi.

Presstv’nin haberine göre, Antakya halkı, teröristlerin Suriye’den Türkiye’ye rahatça giriş çıkışlarının bölgenin güvenliğini tehdit ettiğini bildirirken hükümetten bölgenin güvenliği konusunda ciddi önlemler almasını istedi.

Antakya halkı, mültecilerin arasında teröristlerin de olduğunu bildirirken, “Biz Suriye halkını ve mültecileri seviyor ve Suriye’de çatışmaların durmasını istiyoruz ama teröristlerin bölgeye giriş çıkışları bölgenin güvenliğini olumsuz yönde etkiliyor” diye görüş bildirdi.

Türkiye hükümetinin Suriye’nin içişlerine bizzat Suriyeli silahlı gruplara silah ve mali destek vermek suretiyle karışmasının ardından bölgede yaşanan gerginlik en çok bölge halkını ve mültecileri etkilerken bölge halkı hükümetten bölgeye barış ve güvenliğin yerleşmesi için çaba göstermesini istedi.

Bu zamana kadar bölge halkı hükümet aleyhinde bir çok kez gösteri yapmıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu