GenelSuriye Düşmanları

Arabistan ve Katar, Suriyeli teröristleri Türkiye üzerinden silahlandırıyor

Independent gazetesinin İstanbul muhabiri Justin Vela’nın özel haberine göre Körfez ülkeleri, Ankara’nın bilgisi dahilinde, Türkiye üzerinden Suriyeli muhalifleri silahlandırıyor.

Gazete, Ankara’da bulunan Batılı bir diplomatın ifadesine dayandırdığı özel haberinde, Suudi Arabistan ve Katar’ın, Türkiye üzerinden muhalif Özgür Suriye Ordusu’na silah temin ettiğini, teslimatın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından da desteklendiğini yazıyor.

Habere göre, üç hafta önce Suudi Arabistan ve Katar’dan Özgür Suriye Ordusu’na bağlı muhalif askerlere, Kalaşnikof, makineli tüfek, el bombası ve tank savar silah teslimatı yapıldı.

Independent, Özgür Suriye Ordusu’na bağlı bir askerin “Türkiye hükümeti silahlanmamıza yardım etti” sözlerine yer verirken teslimatın gemi ile yapıldığını aktarıyor.

Gazeteye konuşan Batılı diplomat, “Türk hükümetinin teslimatı hiçbir zaman itiraf etmeyeceğini” belirtirken silah yardımının yalnızca Suriyeli Müslüman Kardeşler grubuna yakın muhaliflere yapıldığını ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı